Peaminister keeldus valedetektori testist

12. veebruar 2001, 08:04

Peaminister Mart Laar keeldus ettepanekust osaleda valedetektori testis, mille Meegomäe tulistamise üks osalistest Robert Lepikson reede õhtul edukalt läbis, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma ei pea võimalikuks peaministri töö kõrvalt aktiivselt osaleda teiste erakondade propagandakampaaniates, samuti ei saa peaminister kuidagi olla ajakirjanduslike eksperimentide katsejänes,? vahendas valitsuse pressibüroo direktor Kaarel Tarand Mart Laari sõnu.

Tarand ütles, et peaministri reedel avalikkusele antud selgitusi tuleb lugeda ammendavateks. ?Pealegi on peaminister toimunu pärast avaldanud kahetsusust ning palunud vabandust,? märkis Tarand. Ta lisas, et kui täiendavateks selgitusteks tekib usaldushääletuse või arupärimise näol vajadust, vastab peaminister rahvaesindajatele seadusega ette nähtud korras.

Isamaaliidu peasekretär Andres Ammas kinnitas, et erakond arutab kindlasti põhjalikult tulistamise asjaoludega seotud teemat. Ammase sõnul peab Laar partei esimehena arvestama, et algav nädal tuleb talle väga raske alates tänasest kohtumisest fraktsiooniga kuni laupäevase Isamaaliidu volikoguni. ?Olen alati öelnud, et kõige halastamatumad ja ausamad kriitikud poliitikutele on erakonnakaaslased,? kinnitas ta.

Samas pole Ammase sõnul erakonnas ega koalitsioonipartnerite seas senini keegi kordagi avaldanud arvamust, et Laar peaks peaministri kohalt tagasi astuma. ?Pean tema tagasiastumist väga vähetõenäoliseks ja kui opositsioon ka algatab umbusalduse, siis kindlasti ei lähe see läbi,? sõnas Ammas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing