Rootsi ja Skandinaavia kõige lähemal infoühiskonnale

13. veebruar 2001, 08:09

Rootsi on oma arengult maailma riikidest kõige lähemal infoühiskonnale, teatas turu-uuringu firma International Data Corporation (IDC) vastavalt oma hiljutisele uuringule.

Infoühiskonda mõõdetakse erinevate metoodikate järgi, IDC kasutas nn. IDC/World Times Information Society Indexit (ISI). Selle põhjal on arengult Rootsile järgnevad Norra ja Soome, kes tõukasid eelmisel aastal teisel kohal oleva USA neljandaks. Järgnevad aga Taani, Inglismaa, Sveits, Austraalia, Singapur ja Holland.

Kõige paremini arenenud sotsiaalse infrastruktuuriga riigid olid uuringu järgi Norra, Hong-Kong ja Jaapan. Selle parameetri juures hinnati kodanikuvabadusi, ajalehe lugemisi ühe elaniku kohta, pressivabadust ja haridustaset.

ISI metoodika põhineb infole ligipääsu ja infotehnoloogia kasutamise mõõtmises. Uuriti 55 riiki, mis toodavad 97% maailma rahvuslikust.

Kuna Internet ei ole enam personaalarvutikeskne ja jõuab kasutajateni erinevaid kanaleid pidi, on lähiajal tulemas edetabelisse suuri muudatusi, ennustab IDC. Tabelis trügivad ettepoole riigid, kus on internetile ligipääsemiseks muud meetodid kui arvuti ka arenenud. Näiteks lähenevad infoühiskonna edetabeli tipule need riigid, kus on kõrge mobiiltelefonide kasutamisprotsent. Nende riikide seas on tõenäoliselt heal positsioonil ka Eesti.

Kiirelt mobiiltelefonide hulka kasvatavad riigid on praegu ka Lõuna-Korea ja Malaisia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing