Tööinspektsioon sai seadusejärgsed volitused

13. veebruar 2001, 10:44

Valitsus toetab Riigikogu sotsiaalkomisjoni algatatud Eesti Vabariigi töölepingu seaduse muutmise seaduse eelnõu (656 SE), teatas valitsuse pressiesindaja.

Seaduse muutmine on tingitud Vabariigi Valitsuse seaduse §-st 72, mille lõike 1 kohaselt sätestatakse ametite ja inspektsioonide pädevus riikliku järelevalve teostamisel ning riikliku sunni kohaldamisel seadusega.

Sotsiaalministri 18. septembri 1997. a määrusega nr 34 kinnitatud Tööinspektsiooni põhimääruse punkti 1 kohaselt on Tööinspektsioon Sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tegutsev valitsusasutus, kelle põhiülesandeks on teostada riiklikku järelevalvet tööohutuse, töötervishoiu ja töösuhteid reguleerivate õigusaktide täitmise üle töökeskkonnas ning kohaldada riiklikku sundi seaduses ettenähtud alustel ja ulatuses.

Põhimääruse punkti 6 alapunkti 3 kohaselt on Tööinspektsioonil õigus teha ettekirjutusi üksikjuhtude kohta ülalnimetatud õigusaktide rikkumise korral ja kontrollida ettekirjutuste täitmist. Kuid Tööinspektsiooni põhimäärus ei saa anda talle ulatuslikumaid volitusi kui seadus ette näeb.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing