Börsiülevaade: majandusaruannete ootuse ärevuses

14. veebruar 2001, 09:27

Börs on hetkel uute majandustulemuste ootuste pinges, mis kulmineerub homme, kui Hansapank avaldab oma eelmise aasta majandustulemused.

Senini on börsil avaldatud majandusaruanded mõjunud turule positiivselt.
Kõige rohkem on üllatanud Merko Ehituse <GR#EE.MERKO> väga hea neljanda kvartali tulemused, mille peale on aktsia üles rühkinud kümnendiku võrra.

Isegi riskantse investeeringuga tuntud maiustustootja Kalevi <GR#EE.KALEV> tulemused turgutasid peale majandustulemuste avaldamist investorite meeli, mille tulemusena liikus eile aktsia üles 2,9% 17,5 kroonini ning millele Ühispank seadis kolme kuu hinnasihiks 25 krooni.

Positiivse majandustulemus oli ka Saku Õlletehasel <GR#EE.SAKU>, mis eelmine aasta oluliselt turgu kaotamata ja tugevat rentaablust säilitades lisas peale majandustulemuste avaldamist oma aktsiakontole 1,5%.

Ainult Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> tulemused on senini jäänud loodetust veidi nõrgemaks. Konkurentsi kuklasse hingamise tõttu on ettevõtte kasv oluliselt pidurdunud, mille tulemusena on aktsia peale tulemuste avaldamist paari protsendi jagu odavnenud.

Täna jätkub stabiilne kauplemine. Kalevi aktsia võib spekulatiivse raha mõjul mõnevõrra tugevneda, Hansapanga aktsia <GR#EE.HP> osas ootaks ärevat stabiilset liikumist eilsete hinnatasemete juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing