USA saatkond on ennegi parteide kirju saanud

Inno Tähismaa 14. veebruar 2001, 18:22

USA saatkond saab avaldusi Eesti erakondadelt pidevalt, kuid samas Soome suursaatkond Tallinnas pole üheksa aasta jooksul saanud ühtki sellist pressiteadet, mis sarnaseks Keskerakonna hiljutisele avaldusele, kirjutab EPL Online.

?Jah, Eesti poliitilised parteid tõesti saadavad kirju, teadaandeid ja pressiteateid saadikule ja teistele Eestisse akrediteeritud saatkonna ametnikele, vastas USA saatkonna pressi- ja kultuuriatashee Richard C. Lundberg küsimusele, kas ja kui tavaline on see, et parteid Keskerakonna avaldusele sarnaseid kirju saatkonnale saadavad.

Samas pole Soome suursaatkond veel ühtki sellist avaldust saanud.

?Mina olen siin üheksa aastat töötanud ja selle aja jooksul pole ühtki sellist kirja saanud. Me ei kommenteeri seda. See on Eesti sisepoliitiline asi,? ütles Soome suursaatkonna pressiosakonna anonüümseks jäänud töötaja. Küsimusele, kas selliseid kirju saavad teised Soome saatkonnad teistes riikides, vastas ta: ?Ei ole õrna aimugi.?

Eesti saatkonna esindaja Rootsis ei nõustunud kommenteerima, kas ka Eesti saatkonnad saavad sealsetelt erakondadelt sellised teadaandeid.

?Saatkonna kirjavahetus ei kuulu avalikustamisele. Me ei kommenteeri seda,? vastas samale küsimusele Eesti Stockholmi suursaatkonna infosekretär Luive Kelder.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing