Keskerakond informeeris välisesindusi

Inno Tähismaa 14. veebruar 2001, 07:33

Keskerakond saatis eile välisriikide saatkondadele ja rahvusvahelistele organisatsioonidele Eestis pressiteate nn märklauaskandaali kohta, milles kritiseeritakse teravalt Eesti ajakirjandust ning kaitseväge, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Eks see teatud määral üks appikarje ole,? ütles Keskerakonna abiesimees Peeter Kreitzberg kirja kommenteerides.

?See on pretsedenditu ja meenutab natuke Aafrikat,? lausus riigikogu väliskomisjoni liige Kristiina Ojuland. Tema sõnul ei tea ta ühtegi juhtumit, kus Euroopas oleks sisepoliitiliste kähmluste ajal mõni erakond välisriikide saatkondadele appikarje esitanud.

35 aastat lääneriikide ajalugu uurinud ajaloolase Kaido Jaansoni sõnul pole ta kunagi midagi niisugust kuulnud. ?Ega meil kombeid ikka eriti tunta ega osata teha normaalset ilusat poliitikat,? lausus ta.

Keskerakond möönab kirjas, et selle sisu on neile endalegi ebamugav, kuid praeguses poliitilises situatsioonis peetakse oluliseks informeerida välisriikide esindajaid Keskerakonna seisukohtadest.

?Arvame, et see on teave, mida välisriikide esindajail ja nende kaudu nende valitsustel on kasulik teada, sest meie seisukohad pahatihti Eesti ajakirjandusse ei jõua,? ütles Keskerakonna abiesimees Sven Mikser.

?Eesti riik on ülimalt korporatiivne ja ajakirjandus katab ainult teatud poliitilisi vaateid,? lausus Kreitzberg. Tema sõnul saab peaminister Mart Laar loota ajakirjanduse kaasabile, kus juhtunut ei näidata nii hulluna kui see tegelikult on.

Kirjas, millele Keskerakonna nimel on alla kirjutanud partei välissuhete sekretär Toomas Alatalu, viidatakse ka sellele, et 1999. aasta mais osalesid Edgar Savisaare pildi tulistamise intsidendis kaitseväe ohvitserid.

Ojulandi sõnul on märklauaskandaali puhul tegu selgelt sisepoliitikaga. ?Aga nüüd püütakse sellest ebatavapäraste võtetega tekitada rahvusvahelist skandaali,? lisas ta.

Ojulandi sõnul oleks välisesindajate reageering kirjale sekkumine Eesti siseasjadesse. ?Arvan, et saatkonnad ei reageeri sellele,? lisas ta.

Valitsuse pressiesindaja Priit Põiklik ütles eile hilisõhtul, et peaminister kirja saatmist ei kommenteeri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing