Kaks uut maksuseadust tulekul

15. veebruar 2001, 15:49

Rahandusministeerium on ette valmistanud uue käibemaksuseaduse ja uue maksukorralduse seaduse eelnõud, millega viiakse seadusandlust kooskõlla Euroopa Liidu nõuetega ja luuakse võimalus elektroonilisele dokumendihaldusele.

Mõlema seaduse jõustumise ajaks on planeeritud 1. jaanuar 2002.

Uue käibemaksuseaduse vastuvõtmine oli plaanis juba eelmisel aastal ning selle esialgseks jõustumise ajaks oli planeeritud 1. jaanuar 2001. Kuna ettevalmistatud seaduse eelnõu vajas põhjalikku täiendamist, siis on selle vastuvõtmine ja jõustumine edasi lükkunud. Uus käibemaksuseadus viiks Eesti käibemaksusüsteemi kooskõlla Euroopa Liidu omaga ning muudaks mitmeid käibemaksuga seotud põhimõtteid.

Uue maksukorralduse seaduse eelnõu erineb oluliselt praegu kehtivast maksukorralduse seadusest. Seega on tulemas põhjalikud muudatused Eesti maksuõiguses.

Uue mahukama ja põhjalikuma seadusega saavad reguleeritud paljud siiani reguleerimata või praktiliselt reguleerimata küsimused. Näiteks põhimõtted, millest maksuhaldur lähtub maksumenetluses; mitteresidendist tööandja registreerimine; tehingute tõlgendamine maksuõiguses; dokumentide elektrooniline säilitamine ja esitamine; revisjoni läbiviimine; maksuvõla kustutamine ja sundtäitmine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing