Tarand võib Ilvese kasuks loobuda parteijuhi kohast

16. veebruar 2001, 08:12

Mõõdukate esimees Andres Tarand võib kevadel toimuval erakonna üldkogul loobuda parteiliidri kohast ning uueks esimeheks saaks sel juhul erakonna aseesimees ja välisminister Toomas Hendrik Ilves, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mõõdukate juhatuse liikme Jaak-Hans Kuksi sõnul pole erakonna juhatuses sellel teemal veel ametlikult räägitud. ?Kuid mitteametlikes vestlustes on korduvalt mainitud, et Tarand võib loobuda erakonna esimehe kohast. Tarand on kohvilauavestlustes ka ise öelnud, et tal on sellest ametist kõrini ja ta annaks hea meelega teatepulga üle,? lausus Kuks.

Kuksi sõnul peab Tarand kõigepealt endale ka selle selgeks tegema, kas ta tahab olla erakonna presidendikandidaat. ?Kui ta annab selleks omanõusoleku, siis sellisel juhul soovib ta tõenäoliselt erakonna esimehe kohalt tagasi astuda. See oleks loogiline käik,? tõdes ta.

Tarandi loobumisel oleks Ilves Kuksi hinnangul parim kandidaat uueks esimeheks. ?Kõige loomulikum oleks, kui üks aseesimeestest saaks erakonna esimeheks ja Ilves sobib selleks suurepäraselt,? kinnitas Kuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing