Erakool nõuab lastelt seadusevastaselt raha

16. veebruar 2001, 08:36

?Me üllatus oli suur, kui kooli juhtkond nõudis meie eksamite eest üle 3000 krooni. Seda põhjendati lõpupeo söögi, puuviljade ostmise ja elektrikuluga,? rääkis eragümnaasiumi Nord pettunud abiturient SL Õhtulehele.

?Me maksame niigi 21 000 krooni õppemaksu aastas, järeleksami eest 70 krooni, ja meie vanemad pole nõus sellist lisatasu küll maksma,? lisas abiturient, kes ei soovinud oma nime avalikustada.

Haridusministeeriumi üldharidusosakonna järelevalvetalitus avastas oma 22. jaanuari reidil eragümnaasiumi Nord, et kooli juhtkond on võtnud ebaseaduslikult iga õpilase sooritatud riigieksami pealt 650 krooni lisatasu. Haridusministeeriumi avalike suhete juhi Olav Kruusi sõnul õpib Nordi lõpuklassis 32 õpilast ja kokku võeti ühe eksamipäeva eest tasu 20 800 krooni.

?See summa ületab kuuekordselt ühe koolipäeva maksumuse selles koolis ja on juba seepärast absurdne,? ütles Kruus. ?Raha võtmine on küll kinnitatud rektori käskkirjaga, kuid on vastuolus kooli põhikirjaga ja erakooli seadusega,? kinnitas ta.

Haridusministeerium tegi mõni päev tagasi eragümnaasiumi Nord juhtkonnale ettekirjutuse lõpetada tasu võtmine korduseksamite ja -arvestuste ning lõpueksamite sooritamise eest. Samuti käsib haridusministeerium viia koolil õppemaksu maksmise kord vastavusse erakooli seaduse nõuetega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing