Kaarli puiestee pääseb lageraiest

20. veebruar 2001, 08:03

Kaarli puiestee 130aastased pärnad jäävad sel kevadel kasvama ja allee uuenduskava koostamiseks tellitakse rahvusvaheline ekspertiis, otsustas Tallinna volikogu keskkonnakomisjon eile erakorralisel koosolekul, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Koosviibimisest jäi kõlama optimistlik noot. Puid lausraiena maha ei võeta ja allee uuendamine on hetkel päevakorrast maas,? ütles keskkonnakomisjoni aseesimees Mati Eliste.

Eliste sõnul õhkus inimestest mure rohelise linnakeskkonna kadumise pärast, kui teede ja majade rajamisele tuuakse pandiks puud, ja seepärast on komisjoni soovituseks säilitada linnas maksimaalselt rohelust. ?Kindlasti tuleb asja ajada seadustega kooskõlas ja võimalikult palju avalikustada,? märkis Eliste. ?Kuna piirkond on UNESCO kaitse all, siis tuleb paluda rahvusvahelist abi lisauuringuteks.?

Linnaaednik Tiina Tallinna sõnul kavatseb Tallinn edaspidi teha koostööd keskkonnaministeeriumi spetsialistide ja rohelistega. ?Kavatseme võtta ühendust ka UNESCO maailmapärandi keskusega,? ütles Tallinn.

Linnaaedniku sõnul kavatseb linnavalitsus UNESCO kaitse alla kuuluva pargivööndi puudele tellida infrapunakiirtega uuringu, et kontrollida põlispuude tervist. ?Uuringut saab teha suvel, kui puud on lehes. Võib-olla tellime helikopteritega spetsialistid Soomest, aga ehk saab mujalt soodsamalt,? sõnas Tallinn.

Säästva Eesti Instituudi projektijuht Mari Jüssi aga kahtleb uue ekspertiisi vajaduses.

?Kas on vaja linna raha sellele raisata, et võtta ühte kallist ekspertiisi välismaalt, kui olemasolev näitab puud säilitamisväärseks,? küsis Jüssi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing