Puhkuseosakute müüja kaevati kohtusse

20. veebruar 2001, 08:03

Esmakordselt Eestis kaebas tarbijakaitseamet kohtusse puhkuseosakuid müüva firma, kellel lasub kahtlus kliendilt ligikaudu 200 000 krooni väljapetmises, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Taotleme linnakohtusse esitatud hagis kliendiga sõlmitud puhkuseosakute ostu-müügitehingu õigustühiseks tunnistamist ja soovime et puhkuseosaku müünud firma maksaks kliendile ka raha tagasi,? lausus tarbijakaitseameti asedirektor Enn-Toivo Annuk.

Hagi kohaselt soovib Kalev Beek Tallinnas Maakri tänaval asuvalt puhkuseosakuid müüvalt firmalt Holiday Club Corporation (HCC) tagasi saada 12 200 USA dollarit ehk ligikaudu 200 000 krooni.

1999. aasta 7. detsembril olid Kalev ja Urve Beek ostnud HCC Eesti filiaalilt puhkuseosaku, mis pidi andma neile igal aastal ainuõiguse vallata ja kasutada elamiseks puhkuseklubi Atlantic Club puhkekorterit Hispaanias. Hagiavalduses osutab Beek, et HCC avaldas talle puhkuseosakut müües survet ning viis ta tühjade lubadustega eksiteele.

?Pettus seisneb asjaolus, et lepingu sõlmimise ajal selgitati mulle suusõnaliselt, kuivõrd lihtne on vajaduse korral osakut müüa ja sellesse paigutatud raha kiires korras tagasi saada,? viitas Kalev Beek. Hiljem sooviski Beek osakut edasi müüa, kuna halvenenud tervise tõttu polnud tal võimalust kodust kaugemale reisida. Siis selgus, et osaku müümine pole võimalik ning selle eest ei ole võimalik saada ka poolt osaku ostuhinnast.

Tarbijakaitse leiab, et Beegiga sõlmitud leping rikub tarbijakaitseseadust, kuna lepingus puuduvad lepingu lõpetamist reguleerivad sätted.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing