Tehnoloogiaaktsiad USAs taas languses

Peeter Koppel 20. veebruar 2001, 20:25

Reedese Nasdaqi 5protsendilise languse taustal jäi loodetud tehnoloogiaaktsiate korrektsioon täna olemata ning kergelt plusspoolel alustanud Nasdaq liikus peagi pärast kauplemise algust miinusesse.

Kell 18:57 oli <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> kaotanud 2,35 protsenti ning liikus 2368,31 punkti juures.

Järsem langus sai alguse sellest kui Investeerimispank <# Lehman Brothers =http://www.lehman.com> kärpis fiiberoptiliste seadmete tootjale JDS Uniphase <GR#US.JDSU> ja teistele sama ala suuremate tegijate reitinguid ning see viiski reedel Norteli <GR#US.NT> kasumihoiatusega seoses niigi kannatanud sektori taas tugeva müügisurve alla.

Oma osa said langusest nii eelmainitud JDS Uniphase <GR#US.JDSU>, Cisco Systems <GR#US.CSCO> kui ka Ciena <GR#US.CIEN> ja Applied Micro Circuits <GR#US.AMCC>

New Yorgi börsil valitsesid Nasdaqile vastupidiselt veidi positiivsemad meeleolud. Tähelepanu keskmes olid jaekaubandussektori ettevõtted Wal-Mart <GR#US.WMT> ja Home Depot <GR#US.HD>, kes mõlemad avaldasid eile oma neljanda kvartali majandustulemusd. Wal-Mart suutis kasumit teenida 45 senti aktsia kohta, analüütikute poolt oodatud 44 sendi vastu. Home Depot teenis kasumit ootuspärased 20 senti aktsia kohta.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine oli kell 18:57 liikunud 0,13 protsendiga plusspoolele 10 814,26 punkti tasemeni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing