22. veebruar 2001, 00:00

Dagens Industri: Soome ettevõtjate hulgas süveneb pessimism. 16% väikestest ja keskmise suurusega ettevõtetest usub majanduskonjunktuuri halvenemist ning paranemist vaid 10%, selgub Soome tööstuse ja tööandjate liidu (TT) küsitlusest. Peamise probleemina ei nimeta ettevõtjad enam kvalifitseeritud tööjõu puudust, vaid tööstustellimuste ootamatult järsku langust.

Uuring näitab, et kõige pessimistlikumad on ehitus- ja metsandusala ettevõtted. Optimiste on seevastu enim ehitusmaterjalide ja toiduainetetööstuses. Head tulevikuväljavaated on ka trükitööstusel ning metalli- ja elektroonikasektoris.

Financial Times: 3. jaanuarist alanud Vene tollitöötajate lauskontroll importkaubale on tollipunktides tekitanud suure segaduse. Kui varem kulus tollikontrollile kaks tundi, siis nüüd nädal-kaks. Korralduse järgi tuleb läbi vaadata kõik kastid ja võimalikud panipaigad. Importkauba sissevedu Moskvasse on vähenenud kaks korda. Venemaa tolliameti pressiesindaja sõnul pole eesmärk avastada salakaupa, vaid juurida välja katsed imporditollidest kõrvale hiilida.

?Kui imporditud dekoratiivtaimedele on tariif 5% ja Hollandi roosidele 25%, siis tulemus on, et Venemaale on imporditud massiliselt dekoratiivtaimi, mis tegelikult olid Hollandi roosid,? ütles Viktor Sokolov, kelle sõnul on taolisi näiteid tuhandeid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing