Nasdaq kukkus kahe aasta madalaimale

Peeter Koppel 22. veebruar 2001, 10:59

Tehnoloogiaaktsiate hinnad läksid USA aktsiaturgudel eile taas langusse. Ka eile jätkus müügisurve põhjuseks olev halbade uudiste voog, mille käigus investeerimispangad on paljude juhtivate tehnoloogiaettevõtete suhtes varem esitatud prognoose kärpinud.

Eile oli tõsiseimaks kannatajaks oli spetsiaalsete tööjaamade tootja Sun Microsystems <GR#US.SUNW>, mis kukkus 11 protsenti 19,63 dollarile. Suni 52-nädala madalaimale tasemele kukkumise tingis investeerimispanga Merrill Lynchi poolne ettevõtte väljavaadete kärpimine. Teisteks olulisemateks langejateks olid Dell <GR#US.DELL> ja JDS Uniphase <GR#US.JDSU>.

Eilseks suurimaks halvaks uudiseks oli aga hoopis oodatust peaaegu poole võrra suurem tarbijahinnaindeksi kasv, mis viitab inflatsiooniohule ning võib seega kustutada turu lootused Föderaalreservi agressiivsete intressikärbete jätkumisest. USA tarbijahinnaindeks tõusis jaanuaris 0,6 protsenti. Detsembris oli sama näitaja kerkinud 0,2 protsendi võrra.

Analüütikute hinnangul pole tarbijahinnaindeksi sedavõrd suur tõus siiski nii dramaatiline, kuna tõus on seletatav kallinenud energia tarbimise kasvuga kütteperioodil.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> kukkus kokkuvõttes 2,13 protsenti 2268,94 punktile. Viimati liikus indeks selle taseme lähedal 1999. aasta märtsis. Nasdaqi üldindeks on nüüdseks oma eelmise aasta märtsis saavutatud kõigi aegade tipuga võrreldes kukkunud 55 protsenti.

New Yorgi börsil vedasid <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstusliku keskmise päeva lõpuks 1,9 protsendiga miinusesse 10 526,58 punktile teist päeva kukkunud finantssektori <GR#US.JPM> <GR#US.AXP>, ja jaekaubandusaktsiad <GR#US.HD> <GR#US.WMT>.

Nasdaqi 30-aastasest ajaloost saad ülevaate <#siit=http://http://www.aripaev.ee/1869/rt_komm_186909.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing