Taska väntab Nüganeniga suurfilmi Vabadussõjast

23. veebruar 2001, 08:13

Albert Kivikase romaani ?Nimed marmortahvlil? põhjal vändatakse samanimeline mängufilm, ettevõtmist vedava firma Taska Production omanik Kristian Taska lubab teha Eesti suurima mängufilmi, kirjutab Postimees.

Dolby Surround heli ning ülihea pildikvaliteediga linateose valmimiseks peaks Taska rehkenduste kohaselt kuluma umbes 18 miljonit krooni ning praegusest arvates veel ligi poolteist aastat tihedat tööd.

Taasiseseisvumisaegse perioodi kopsakaimast filmieelarvest on praeguseks olemas 300 000 krooni. Ettevõtmise tutvustamisele ning organiseerimistööle on sellest Eesti Filmi Sihtasutuselt (EFSA) projektile arendustoetuseks antud rahast praeguseks kulunud kolmandik.

EFSA peaeksperdi Jaak Lõhmuse sõnul võib Taska meeskond nende majast lisaks saada veel kuni neli miljonit - see on piir, millest enamat EFSA ühe mängufilmi toetuseks ei anna.
?Aga toetuse saamiseks peab olema ette näidata muidugi korralik stsenaarium, ära näidatud ülejäänud rahastamisallikad jne,? tähendas ta.

Stsenaarium peaks Taska ja Linnateatri peanäitejuhi Elmo Nüganeni ühise tööviljana kaante vahele saama märtsi alguseks. ?See on n-ö kirjanduslik stsenaarium, lisaks tuleb veel tegema hakata re?iistsenaariumi ning loomulikult töö käigus midagi kärbitakse või kirjutatakse juurde,? märkis ka filmi näitlejate valimise eest hoolitsev Nüganen.

Paar-kolmkümmend näitlejat leitakse tema sõnul tõenäoliselt teatritudengite ning värskelt lavakunstikateedri lõpetanud noorte lavainimeste hulgast.

Raha peaks Taska ettekujutuse kohaselt peale EFSA filmitegijate kassasse saabuma veel neljast allikast: toetusena valitsuselt, sponsoritelt, Soome Filmi Sihtasutuselt ning eraisikutelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing