Soome vapustas maailma uue dopinguskandaaliga

26. veebruar 2001, 08:13

Suusatamise maailmameistrivõistlusel Lahtis lahvatas eile uus dopinguskandaal, kui positiivseks osutus ühe Soome meessuusataja esimene proov, kirjutab Postimees.

Soome Suusaliidu juht Paavo M. Petäjä ja koondise peatreener Kari-Pekka Kyrö keeldusid eile sportlase nime teavitamisest üksnes A-proovi põhjal. Rahvusvahelise Suusaliidu FISi juhid lubasid MM-võistluste teist dopingujuhtumit kommenteerida täna hommikul, kui on selgunud B-proovi tulemus.

Kui treener Kyrö omal algatusel pressikeskusesse selgitusi jagama saabus, varjasid korraldajad tema selja taga seinal rippunud MMi sponsorite nimed ja logod mustade kardinatega.

?Koondise kahekümnest meessuusatajast kaks on andnud positiivse dopinguproovi - see on katastroof,? lausus Kyrö. ?Vastutan meessuusatajate koondise eest. 24 tunni jooksul otsustan, kas esitan lahkumisavalduse.?

Soome MTV 3 andmetel lasub positiivse dopinguproovi kahtlus Janne Immonenil, kes käis kontrollis pärast neljapäevast teatesuusatamist. Immonen on ainus meessuusataja, keda rahvusvaheline antidopingukomisjon WADA ei kutsunud neljapäeva õhtusele üllatustestimisele, mille tulemused selguvad täna või homme.

Immoneni positiivse dopinguproovi puhul tühistatakse Soome teatemeeskonna esikoht ja maailmameistriks tõuseb Norra nelik.

Eile sai mõõt täis ka Soome Suusaliidu sponsoritel. Sonera, Merita, L-Fashion Group, Pohjola ja Veikkaus osutasid oma avalduses koostöölepingu punktile, mille järgi viib dopingu tarvitamine ja ebasportlik käitumine toetamise lõpetamisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing