Jehoova tunnistajaid kaitseb kohtus Inglise tippadvokaat

27. veebruar 2001, 08:21

Oma vastsündinud lapse surmas süüdistatuna kohtu all olevaid Jehoova tunnistajaid palkasid usukaaslased kaitsma Inglise tippadvokaadi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Jehoova tunnistajast Nikolai ja Viktoria Melnit?enkot kaitses eile Tallinna linnakohtus rahvusvahelise õiguse ja meditsiiniala ekspert advokaat Richard Daniel, kes palus prokurör Margus Kurmil mõelda süüdistuse tagasivõtmisele.

?See laps oleks surnud, ükskõik milliseid ravimeetodeid arstid oleksid kasutanud,? lausus Daniel. ?Loodan, et prokurör mõistab, et kohtualustele esitatud süüdistus on alusetu. Need vanemad ei ole põhjustanud ettevaatamatuse tõttu oma lapse surma nagu seisab süüdistuses.?

Prokurör vastas Danielile, et tema käsutuses olevate kohtumaterjalide ja tunnistajate ütluste põhjal pole tal mingit alust süüdistusest loobuda.

Jehoova tunnistajate Eesti koguduse juriidilise osakonna juhataja Lembit Reile ütles, et Danieli kutsusid Tallinnasse Melnit?enkosid kaitsma Jehoova tunnistajad, kuid jättis vastamata küsimusele, kas ka Daniel on samast usulahust.

Reile lisas, et ta ei tea, kas Daniel küsib Melnit?enkodelt kaitsmise eest raha. ?Inimene on siin, et teisi inimesi aidata,? lausus Reile. ?Võib-olla esitab ta pärast kellelegi arve, kui ta selle kohtuprotsessi võidab, võib-olla mitte.?

Nikolai Melnit?enko ütles, et ta ei tea, kes Danielile maksab.

Advokaadibüroo Laus Partnerid juhataja vandeadvokaat Raivo Laus ütles, et Inglise advokaatide keskmine töötasu nn idatsoonis on 3500-10 500 krooni tunnis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing