Rektor Andres Kollist kuritarvitas bensiinikaarti

28. veebruar 2001, 08:16

Migratsioonifondi endine juht Andres Kollist kasutas mitu kuud pärast ametist lahkumist riigile kuuluvat sõiduautot ning bensiinikaarti, millega ostis 10 000 krooni eest kaupa, kirjutab Eesti Päevaleht.

Möödunud novembris ametist priiks saanud Kollist sai kuni tänavu veebruari alguseni riigi arvel hüvesid kasutada suulisel kokkuleppel fondi nõukogu esimehe Ain Kalmaruga.

Kalmaru kinnitas eile, et ta ei näe bensiinikaardi kasutamises probleemi, kuigi eelmisel nädalal küsis migratsioonifond Kollistilt kaardi tagasi. ?Kaart on lihtsalt kinni pandud, sest raha on sealt otsas ja uut summat me peale ei kandnud,? selgitas Kalmaru.

Kalmaru nentis, et Kollistiga sõlmis bensiinikaardi ning auto kasutamise kokkuleppe isiklikult tema, mitte migratsioonifond.

Kollist kasutas alates novembri keskpaigast kuni möödunud nädala alguseni migratsioonifondile kuulunud Neste deebetkaarti 10 000 krooni ulatuses. Neste deebetkaardi väljavõtte järgi võttis erafirmasse tööle suundunud Kollist fondi raha eest bensiini 95 ja 98, käis autopesulas ning ostis bensiinijaamast auto hooldusvahendeid.

Eesti Päevalehe andmetel avastas toimunu üks migratsioonifondi töötaja ning Kalmaru laskis pärast seda Kollisti kaardi sulgeda.

Praegune Audentese Kõrgema Ärikooli rektori Andres Kollisti sõnul jäi tal novembris fondi juhatusest lahkudes tollaste juhtidega kokkulepe, et ta võib pool aastat ehk kuni aprilli lõpuni kasutada oma endist ametiautot ja bensiinikaarti. ?Eelmisel nädalal helistati mulle aga fondist ja öeldi, et tekkis mingi jama. Loomulikult andsin bensiinikaardi tagasi. Autot nad ei küsinud,? rääkis Kollist, kes sõidab 240 000 kilomeetrit läbinud vana Opel Omegaga siiani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing