Börsiülevaade: Hansapanga aktsia ei suuda tõusta

01. märts 2001, 15:04

Huvifookuses oli täna Hansapanga aktsia, mis 5,4 mln kroonini kasvanud käibest hoolimata ei suutnud säilitada eilset taset ja vajus päevaga 0,7% 142 kroonini.

Peale Hansapanga suuromaniku Swedbanka liitumise uudist SEBiga ja Hansapanga aktsia sööstmist 145 kroonini on päev päeva järel näidanud aktsia odavnemise märke.

Seda vaatamata sellele, et Hansapanga aktsia ostuäär on Tallinna börsil märgatavalt aktiivsemalt esindatud maaklerite noteeringuid vaadates esindatud kui müügiäär.

Samuti peaks toetama aktsia tõusu see, et suur enamus maaklereid ja investoreid on panga aktsia edasi arengu suhtes häälestatud paremini kui kunagi varem.
Arvata võib, et turg vajab uusi ja konkreetsemaid uudiseid Hansapanga kui ka Tallinna Väärtpaberibörsi edasise saatuse kohta. See omakorda aitaks tuua börsile rohkem raha.
Lisaks sellele aga pärsib turu meelestaust ikka endiselt langev USA aktsiaturg ja fakt, et USA majandus kasvas viimases kvartalis 5 ja poole aasta madalaimas tempos.

Kokkuvõtlikult oli täna käibe, aktiivsuse ja aktsiahindade liikumise poolest peaaegu eilsega sarnane börsipäev.
Börsisüsteemi kogukäive oli 10,4 mln krooni ja üldine liikumissuund oli kergelt langev.

Suure käibe andis täna nagu eilegi Harju Elektri aktsia odavnedes 1,2% ja sulgudes 42 kroonil. Elektriseadmeid valmistava ettevõtte eile avaldatud majandustulemused ei üllatanud investoreid millegagi ning mõned suuremad investorid on otsustanud Harju Elektri aktsia positsioone likvideerima hakata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing