05. märts 2001, 00:00

Financial Times: Ukraina president Leonid Kut?ma riskib opositsiooni ja meediat rünnates degradeerida Ukraina Valgevene staatusesse ning peaks selle asemel ajakirjaniku tapmise üle alustatud juurdluse lõpuni volitused peaministrile üle andma, kirjutab finantsist George Soros.

Niisamuti peab selge seisukoha võtma Lääs, mis seni on Ukrainat toetanud peamiselt geopoliitilistest huvist ? Ukraina on olnud USA suurim välisabi saaja, 1991?1997. a andis EL Ukrainale 4,2 mld ECUd, millest 1,8 mld oli tagastamatu abi. Maailmapank on eraldanud 3 mld dollari eest laene ja tagastamatut abi ning 220 miljoni dollari eest garantiisid. Soros on Ukrainat toetanud üle 100 mln dollariga.

Dagens Industri: Piirangute kõrvaldamine varem vaid välismaalastele võimaldatud B-aktsiate ostult on Hiinas vallandanud uue massipsühhoosi ? kolm päeva järjest on börsid kerkinud 10% ehk nii palju kui lubatud, tõstes B-aktsiate turu mahu 2,4 miljardilt dollarilt 9,6 miljardile dollarile. Läinud nädalast võivad aktsiaid osta kõik, kellel on välisvaluutat. Nõudluse kasv dollari järgi sundis Hiina keskpanka kohaliku valuuta toeks reedel juba tugioste tegema.

Financial Times: Venemaa tahab 10 aasta jooksul importida Euroopast ja Aasiast 20 000 tonni kasutatud tuumakütust, et see 20?25 aastaks ladustada ja siis uuesti tuumakütuseks ümber töödelda. Venemaa aatomienergeetika ministeeriumi hinnangul toob see aastas sisse 20 miljardit dollarit. Huvi on ilmutanud ?veits, Lõuna-Korea, Singapur, Indoneesia, Taiwan, Bulgaaria ja Ungari.

Venemaa riigiduuma arutab tuumakütuse importi võimaldavat seadust 22. märtsil. Kui see vastu võetakse, oleks Venemaa teistele riikidele tuumajäätmete pikaajalist ladustamist võimaldades ainulaadne riik maailmas. Plaani vastaste sõnul pole Venemaal infrastruktuuri ja tehnoloogiat, mis tagaks üliradioaktiivsete jäätmete ohutu käitlemise ja transpordi läbi tihedalt asustatud alade.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing