05. märts 2001, 00:00

Oracle Corporation, kes on Microsofti järel suuruselt teine tarkvaratootja maailmas, teatas eile üllatuslikult, et eelmise kvartali kasum tuleb oodatust väiksem, kirjutab New York Times.

Möödunud nädalal teatasid mitmed korporatsiooni kliendid tarkvaratellimuste äraütlemistest.

Oracle?i tegevjuht ja ettevõtte üks asutajatest Lawrence J. Ellison sõnas, et majanduskasvu aeglustumise tõttu on korporatsiooni kliendid mures oma kasumite pärast ja on hakanud varem kokkulepitud tehnoloogiaostudest ära ütlema. Kui jaanuaris olid Ellioti sõnul müüginäitajad tugevad, siis veebruari lõpus kahanesid need järsult.

Oracle hindab kolmanda kvartali tegevuskasumiks (korporatsiooni majandusaasta kestab 1. juunist 31. maini) oli 900 miljonit dollarit, mis on 100 miljoni USD võrra prognoositust vähem, kuid siiski 15 protsenti aastatagusega võrreldes rohkem. Täpsed majandustulemused avaldatakse 15. märtsil.

Kompanii tegi kasumihoiatuse pärast reedese börsipäeva lõppu. ÄP Online

Maailma tuntuima internetiportaali Yahoo! Kanada grupi juht Mark Rubinstein teatas, et astub peatselt oma kohalt tagasi, kirjutab Financial Times.

See on juba neljas lahkumine Yahoo! tippjuhtkonnast. Ettevõttes on juba lahkumas või lahkunud Euroopa ja Aasia ning Lõuna-Korea divisjonide juhid.

Kompanii on investeerinud palju välisturgudele, mis on aga visad ennast tagasi teenima. 40 protsenti Yahoo! lehekülgedest on loodud väljaspool Ameerika Ühendriike, mis annavad vaid 16% kompanii tuludest.

Juhtkonna lahkumine või olla osaliselt seotud aktsia hinna kokku kukkumisega. Möödunud kõrgeimalt tasemelt (205 dollarit) on aktsia nüüdseks langenud 88 protsenti 24,44 dollarini. ÄP Online

Telia ostab võrguseadmed kolmanda generatsiooni võrgu väljaehitamiseks Norras ja Soomes Nokialt ja Siemensilt, jättes kõrvale Ericssoni, kes on seni tarninud seadmed nii Telia mobiilside võrkudele Rootsis ja Taanis kui uuele Telia GPRS-võrgule Rootsis.

?Tarnijate valikul lähtusime tehnoloogia-, hinna- ja tarnekindluse kriteeriumidest,? ütles Telia Mobile?i pressiesindaja Charlotte Züger.

Eelkokkulepe hõlmab baasjaamu ning põhivõrku Norras ja Soomes, kus Telial on 3G litsents. Kui Telia saab litsentsi ka Taanis, laieneb kokkulepe ka Taanile.

Eeloleval kümnel aastal plaanib Telia 3G võrgu väljaehitamisele Põhjalas (Rootsi välja arvatud) kulutada 8?11 miljardit Rootsi krooni ehk 14?19 miljardit Eesti krooni). ÄP Online

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing