Kuressaare lasteaia lapsi ohustab nakkus

05. märts 2001, 08:02

Saaremaa tervisekaitsetalitus soovitas Kuressaare lasteaias käivate laste vanematel pöörduda lapsega perearsti juurde, kuna ühel kaheaastasel poisil diagnoositi nädal tagasi nakkusohtlik ajukelmepõletik, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelmisel nädalal Kuressaares Smuuli lasteaias meningiiti ehk ajukelmepõletikku haigestunud Egerti rühmakaaslaste vanemad ja kasvatajad hoiavad kuni käesoleva nädala lõpuni pöialt, et nakkusohtlik haigus ei leviks teistele lasteaias käivatele lastele. Nädala lõpus lõpeb piisknakkusena leviva meningiidi peiteperiood.

?Kui see nädal on möödas ja nakkus ei ole levinud, siis on kõik korras,? ütles Smuuli lasteaia meditsiinitöötaja Helvi Liivat. ?Osa lapsevanemaid kardavad haiguse olevat väga nakkava, nii et paar ema võtsid koguni töövõimetuslehe ja on lastega kodus.?

?Oleme õnnelikud, et otsustasime kohe poisi haigestumise alguses arsti poole pöörduda, sest ilmselt tänu sellele ei tekitanud meningiit talle tüsistusi,? ütles Egerti isa Vladimir Rosljuk.

Smuuli lasteaia juhataja Anne T?ernovitski sõnas, et tema 17 aasta pikkuse karjääri jooksul on see esimene kord, kus vanematele tuli hoiatuskiri saata.

Tallinna lastehaiglasse on viimaste kuude jooksul Saaremaalt toodud kolm meningiiti haigestunud last.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing