Minister Loodus parandas aastaga reitingut enim

05. märts 2001, 08:03

Siseminister Tarmo Loodus (Isamaaliit), kelle tegevust veel eelmise aasta algul ligi pooled inimesed kuidagi hinnata ei osanud, lisas aastaga oma toetajate sekka iga neljanda Eesti elaniku, kirjutab Postimees.

ES Turu-uuringute ASi tänavu veebruari algul tehtud küsitluses pidas Looduse tööd heaks või väga heaks 42 protsenti, mullu samal ajal 17 protsenti vastanuist. Selle näitaja alusel on siseminister möödunud aasta esiminister, ehkki toetajaid sai aasta jooksul juurde enamik valitsuse liikmeid.

?Loodus on teistega võrreldes eelispositsioonil, sest tema reitingu baastase on pärit ametiaja algusest,? märkisid ES Turu-uuringute ASi analüütikud küsitlustulemuste kommentaaris. ?See on andnud talle oma imago kujundamisel rohkem võimalusi, kui on temast aasta kauem ministriametis olnud kolleegidel.?

2000. aasta algul tehtud sarnases arvamusuuringus loobus Looduse tööd hindamast koguni 48 protsenti küsitletuist.

Teine avalikkuse suhtumist edukalt kallutanud minister on Reformierakonda kuuluv justiitsminister Märt Rask, kes ühes toetusreitingu tõusuga 13 protsendi võrra vähendas ka oma vastaste hulka 6 protsenti. Toetusreitingu üldtabelis jääb Rask siiski keskmiste hulka.

Küsitlusandmete põhjal ei ole aastaga endale vastaseid juurde kogunud veel välisminister Toomas Hendrik Ilves, rahandusminister Siim Kallas, kaitseminister Jüri Luik, sotsiaalminister Eiki Nestor, põllumajandusminister Ivari Padar ja rahvastikuminister Katrin Saks.

Nii positiivseid kui negatiivseid hinnanguid oma tööle kogusid läinud aasta jooksul juurde haridusminister Tõnis Lukas, keskkonnaminister Heiki Kranich ja regionaalminister Toivo Asmer.

Toetus on aastaga vähenenud kolmel ministril: peaminister Mart Laaril, kultuuriminister Signe Kivil ning kõige selgemalt teede- ja sideminister Toivo Jürgensonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing