Ministrid jõudsid kokkuleppele teatripiletihinna 5% tõusu osas

Inno Tähismaa 06. märts 2001, 12:36

Kultuuriminister Signe Kivi ja rahandusminister Siim Kallas jõudsid kokkuleppele, mille kohaselt hakkab riigilt toetust saavate kultuuriasutuste teatri- ja kontserdipiletitele kehtima senise 0-protsendi asemel viie protsendine käibemaks, kirjutab EPL Online.

Vastavalt ministrite kokkuleppele võib 5% soodusmäära rakendada kontserditele ja etendustele, mida korraldavad kas riigi või omavalitsuse eelarvest toetust saavad kultuuriasutused. Seega saavad soodustuse vaid etendusasutused, mille olulisust kultuuri edendamisel on riik või omavalitsus juba oma eelarve kaudu tunnustanud. Soodustus ei laiene kommertsalustel toimuvatele meelelahutusüritustele.

Etendusasutuse tuludest 10 protsenti peavad kalendriaasta jooksul moodustama eraldised riigi- või omavalitsuse eelarvest või Kultuurkapitalilt. Lisaks ei tohi asutusel olla maksuvõlga.

Seni kehtis null-protsendiline käibemaksu määr kultuuriministri nimekirjas olevatele teatritele ja kontserdiasutustele. Täiendavate tingimuste puudumise tõttu oli nimekirjas soodustuse saajate hulgas nii maksuvõlglasi kui ka täielikult kasumiteenimist taotlevaid ürituste korraldajaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing