Kõrgem Kommertskool tõstab õppemaksu THI kohaselt

07. märts 2001, 16:03

Eesti Kõrgem Kommertskool (EBS) jälgib igal aastal oma õppemaksu kehtestades tarbijahinnaindeksi kasvu, mis on õppemaksu tõstnud semestris ligi 20 000 kroonini.

Kõrgema Kommertskooli finantsala prorektori Tõnu Küttmaa sõnul pidevalt tarbijahinnaindeksi järgi õppemaksu ei muudeta, kuid aastate lõikes seda arvestatakse. ?Õppemaksu õppeaasta keskel me siiski ei muuda,? ütles Küttmaa.

Prorektori sõnul sunnivad kooli õppemaksu tõstma nii majandamiskulud kui ka vajadus pidevalt õppejõudude töötasusid korrigeerida. ?Töötasud vaatame samuti vastavalt hindade kasvule korra aastas ringi.?

Küttmaa märkis, et viimasel ajal on märgata õhtuse õppevormi tudengite arvu kasvu, mis tuleneb vajadusest tudengitel õpingute kõrvalt tööl käia. ?Siin on oma osa sellel, et tudengid peavad tihenevas konkurentsis varakult omale töökoha leidma ja seda hoidma, aga kindlasti ka sellel, et nad peavad õppemaksuks raha teenima,? rääkis Küttmaa.

Ta lisas, et üldiselt tudengite vähenemise tendentsi ei ole, kuid sündivuse vähesus tingib arvutuste kohaselt alates 2009. aastast ülikoolidel piisaval arvul tudengite saamisega tõsiseid raskusi.

Eesti Kõrgemas Kommertskoolis ulatuvad 2000/2001 aasta õppemaksud semestris 9000-19 900 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing