Eesti küttejaamade käive kukkus 14%

Inno Tähismaa 08. märts 2001, 17:29

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu (EJKÜ) liikmete käive langes möödunud aastal 13,7% võrreldes varasema aastaga, teatas ühingu esindaja.

Kui 1999. aastal oli ühingu liikmete netokäive 1,15 miljardit krooni, siis 2000. aastal 994 miljonit krooni. Käibe languse üheks põhjuseks oli soe talv ning sellega kaasnenud soojusenergia tarbimise vähenemine.

Teise põhjusena toodi välja kaugküttevõrkku ühendatud soojatarbijate vähenemine ning efektiivsemate energiasäästumeetmete kasutuselevõtmine nii tootja kui ka tarbija poolt.

Käibe vähenemise põhjusena märgiti ka imporditava raskekütteõli järsku hinnatõusu, mis pani soojusettevõtted väga raskesse olukorda ja sundis nii mõnegi väiksema ettevõtte tegevusest loobuma.

EJKÜ tegevdirektor Rein Hanni ütles, et ühing vajab sooja ja koostootmise seadust ning muudatusi seadustes, mis puudutavad kohalike omavalitsuste õigusi ning ehitusplaneerimisega seotud seadusi, et tagada olemasolevate kaugküttesüsteemide säilimine ja seoses sellega koostootmise potentsiaali tulevikus.

Ühing plaanib jätkata tihedat koostööd Euroopa tasemel organisatsioonidega Brüsselis, et kasutada sealt saadud teavet ja kogemusi kutsehariduse edendamisel ja kutsereformi väljatöötamisel energeetika valdkonnas.

2000. aasta saavutustest peeti suurimaks käibemaksukampaaniat, mille tulemuseks oli 5% käibemaksu kehtestamine soojusenergiale. Õnnestumiseks peeti ka edukalt käivitunud koolituse tegutsemissuunda ning kaasalöömist kutseharidusreformi ja kutsereformi töös.

2001. aastal plaanis on projekt 'Kaugkütteettevõttest soojafirmaks', mille eesmärgiks klienditeeninduse parandamine soojafirmas. Projekt sisaldab tarbijapoolsete uuringute läbiviimist energiaettevõttes töötavatele või tööle asuvatele klienditeenindajatele.

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing on loodud 1995.aastal, kuhu täna kuulub 48 ettevõtet üle Eesti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing