Aidsiohvrid hilinesid hagiga

08. märts 2001, 08:05

Narva linnakohus lükkas tagasi aidsi surnud tütarlapse ema ja isa hagi, milles leivatehasest Alelis lahkuma sunnitud vanemad nõudsid enda tööle ennistamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Töövaidlusi saab kohtusse anda vaid kuu aega pärast koondamist, siin aga oli vahe koondamise ja hagi sisseandmise vahel ligi viis kuud,? ütles Narva linnakohtu esimees Ivan Kulper.

Perekonda esindav advokaat Emma Kakosjan nõudis hagi läbivaatamise tähtaja ennistamist, väites, et koondatud pere oli juhtunu tõttu moraalselt vapustatud ning ei suutnud asja varem kohtusse viia.

?Need inimesed liikusid Narvas ringi ja ajasid oma asju, järelikult polnud vapustused siiski nii suured, ? väitis kohtu esimees tähtaja ennistamisest keeldudes.

Narva aidsiohvrite toetusgrupi esimees Aleksander Laanemann ütles, et kohtu otsus pole objektiivne. ?Kardan, et meie väikeses linnas toimivad juba teised mehhanismid kui kohtu sõltumatus,? ütles Laanemann. ?Kardan, et Narvas, kus jätkuvalt keeldutakse aidsist avalikult rääkimast, on kohtule juba enne kohtuprotsessi algust survet avaldatud.?

Nii Laanemann kui ka advokaat Emma Kakosjan töötavad Narvas repressioonide ohvriks langenud aidsiohvri perekonna heaks tasuta. Praegu koostavad nad uut hagi, seekord juba Viru ringkonnakohtu jaoks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing