Kreitzberg vahetab riigikogu juhatuses Oviiri välja

08. märts 2001, 08:07

Riigikogu valib täna oma esimeheks taas Toomas Savi, aseesimeesteks Tunne Kelami ja Peeter Kreitzbergi, sest Rahvaliit loobus lõplikult omapoolse kandidaadi Ants Käärma esitamisest, kirjutab Postimees.

Keskerakonna liidri Edgar Savisaare ja Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani teisipäeval ja kolmapäeval toimunud konsultatsioonid lõppesid sellega, et rahvaliitlased ei esita täna riigikogu juhatuse valimistel oma presidendikandidaati Ants Käärmat asespiikri kohale, vaid toetavad keskpartei favoriiti Peeter Kreitzbergi.

?Mõlemad fraktsioonid peavad vajalikuks opositsiooni ühtset ja üheselt mõistetavat käitumist,? teatasid Savisaar ja Reiljan eilses ühisavalduses.

Rahvaliit loobus Käärmat toetamast, kuigi osa Reformierakonnast, Mõõdukatest ja ilmselt ka Keskerakonnast oli lähedal otsusele anda asespiikri valimisel oma hääled Käärma kasuks, et takistada Kreitzbergi pääs Riigikogu juhatusse.

Siiri Oviiri lubasid esitada tänastel valimistel keskpartei kiuste asespiikri kohale Riigikogu naisteühenduse liikmed, kuigi Oviir on juba ette teatanud, et loobub kandideerimast, sest võiks arvestada vaid napilt kümne keskerakondlase toetusega.

Postimehe andmeil pole välistatud, et osa Rahvaliidu ja Koonderakonna poliitikutest võib siiski Käärma asespiikri valimistel üles seada. ?Praegu ei ole asjad selged,? ütles ka Käärma eile ennelõunal ettevaatlikult.

Õhtul aga sõnas tema parteikaaslane Arvo Sirendi, et tõenäoliselt Käärma riigikogu juhatuse valimistel ei osale, sest poliitmängud on liiga näotu värvingu omandanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing