AS Vare juht: meie tutvus Valdmanniga algas juba 70ndatel

09. märts 2001, 15:17

ASi Vare juht Heiki Anipai sõnul on nad Tallinna Kommunaalameti juhi Ain Valdmanniga juba alates 70nendatest aastatest head sõbrad olnud, kuid oma sõpradega ei tavatse ta äriasju ajada. ?Selles osas olen ma oma vitsad juba kätte saanud, ma pean siin silmas kooperatiiviaegasid,? lisas Anipai.

Oma tutvuse alguse kohta lisas ta, et on juba kaua kommunaalmajandusega tegelenud, mistõttu ka Valdmanniga sageli kukku puutunud. 'Mul on palju sõpru ja tuttavaid, see ei tähenda, et ma neile oma firmast räägin.'

Tallinna Kommunaalameti juht Ain Valdmann võttis möödunud aastal 1,3miljonilise laenu Tallinna tänavapuhastuskonkursi võitnud ASiga Vare selle nõukogu liikme Ghita Aarma kaudu seotud firmast OÜ Feierson. Valdmann põhjendas Äripäevale, et ei teadnud Ghita Aarma kuulumisest nõukokku. Linnavalitsuse sisekontrolörile, et Aarma 1999.a. riigihanke korraldamisel nõukokku veel ei kuulunud. Väidetavalt on Ghita Aarma elukaaslane Heiki Anipai.

?Ma täpselt ei mäleta, sest firma on tegutsenud juba 10 aastat, aga päris kindlasti ei käi jutt Aarma puhul paarist aastast,? ütles Anipai. ?Tõepoolest võis ta seda mitte teada. Ghita Aarma on nõukogu liige juba mitu aastat. Kuid ma ei tavatse oma äriasjadest rääkida ja ega ma ei pea ju kellelegi ütlema, kes on ettevõtte nõukogu liikmed.? Ta lisas, et konkurss Tallinna linna tänavate puhastamiseks 1999. aastal tehti riigihanke korras ning nende hinnapakkumine oli tõepoolest kõige odavam.

Tallinna linn tellib igal aastal 3,6 miljoni ruutmeetri tänavapinna puhastamise, millest 2,2 mln on AS Vare korrastada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing