Viljandi Metallitööstus ehitab Statoili tanklaid

12. märts 2001, 09:33

Viljandi Metallitööstus sõlmis üle-eelmisel nädalal kütusefirmaga Statoil aastase lepingu veerandsaja automaattankla katuse tootmiseks Balti riikidesse, kirjutab Sakala.

'Lepingu maht peaks olema umbes viis-kuus miljonit krooni,' ütles Viljandi Metallitööstuse nõukogu esimees Jaak Sulg. Tema sõnul teeb firma Läti ja Leedu tanklatele vaid varikatused, kuid neli Eesti tanklat ehitab valmis tervenisti.

Iga Eestisse rajatava tankla maksumus peaks Sule hinnangul olema 2,5?3 miljonit krooni, mis nelja tankla puhul teeks kokku 10?12 miljonit.

Statoili Balti piirkonna kinnisvaradirektori Raimo Vahtrik katuste täpset arvu avaldama ei soostunud, viidates lepingu konfidentsiaalsusele.

'Oma pilootprojektis kasutasime kahe valmistaja varikatuseid: Viljandi Metallitööstus tegi katused Eesti ja Läti tanklatele ning Leedus kasutasime kohalikku valmistajat,' ütles Vahtrik. 'Et Viljandi tööstuse kvaliteet oli parem, otsustasime edaspidi kasutada tema teenuseid.'

Jaak Sulg rääkis, et Statoili kontserni juhtidele oli väga meeldinud metallitööstuse tankla prototüüp, mis valmis eelmise aasta lõpus Tallinnas Järvel. 'Seetõttu on võimalik, et hakkame tegema tanklaid ka Skandinaavia turu jaoks,' lisas firmajuht. 'Pakkumine Balti turust kolm korda suurema Skandinaavia hankeks on tehtud.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing