Börsiülevaade: aktsiahinnad pendeldavad õiget taset otsides

12. märts 2001, 14:59

Tänane päev algas mõõdukalt kiire aktsiate odavnemisega, kuid päeva lõpus turg toibus ja hinnad jõudsid enam vähem omadega nulli.

Kui veerand tundi enne kauplemise lõppu tundus börsi kogukäive vähese aktiivsuse ja väikeste tehingute tõttu madal, siis vahetult enne börsipäeva lõppu hoogsalt ja mahukalt kaubeldud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia viis käibe enam-vähem seeditava 8,3 mln kroonini.

Üle kolmveerandi sellest mahust andisid tehingud Hansapanga aktsiatega, mille hind vajus päevaga 137,50 kroonini ehk 1,4%.

Kui päeva alguses näitas maailma tehnoloogia ja telekomisektori kiire languse tõttu end negatiivsest küljest ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, siis päeva lõpus aktsia langushoog pidurdus, aktsia hakkas tugevnema ja jõudis 71,75 kroonini.
Kaotus päevaga seega vaid 0,4%.

Lisas välisturgudele sõltub Eesti Telekomi aktsia saatus sellest, kas aktsia suudab läbi murda 70kroonisest toetustasemest. Täna käis Eesti Telekomi aktsia päevasiseselt 70 krooni tasemel ära, aga seal oli toetustase ostunoteeringute näol tugevalt vastas.

Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> vastu huvi jätkus. Seda näitas aktsia ostunoteeringu püsimine 69 krooni tasemel, mille pealt osa väikeinvestoreid on hakanud oma positsioone likvideerima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing