Umbusaldus Laeva vallavanemale kukkus läbi

13. märts 2001, 09:04

Laeva volikogu opositsioon üritas eile umbusaldada vallavanem Arvo Pennoneni, kes maksis endale mullu valla eelarvest 14 600 krooni toetust ilma volikogu loata, kirjutab Tartu Postimees.

Umbusaldusavalduse poolt oli kolm ja vastu kuus volikogu liiget.

Kolm opositsiooniliiget heitsid vallavanemale ette, et eelmisel aastal maksis ta endale ainuisikulise otsusega kaks kuupalka toetust jõulude ja puhkuse puhul. Ühtekokku sai Pennonen 14 600 krooni lisaraha. Lisaks vallavanemale said jõulutoetust ka kõik teised vallavalitsuse töötajad.

Samamoodi maksis vallavanem käskkirjaga jõulutoetust ka 1999. aastal.

Umbusaldusavaldusele alla kirjutanud kolme volikoguliikme väitel on Pennonen toime pannud korruptiivse teo. Valla põhimääruse järgi ei saa selliseid toetusi määrata vallavanema otsusega. ?Niisuguseid toetusi saab määrata vaid volikogu,? ütles opositsiooni ridadesse kuuluv Elviira Villa.

Arvo Pennonen ütles, et vormistas ise toetuste maksmise käskkirja mustandi, millesse ta oma nime kirja ei pannud. ?See, et ma selle raha sain, oli trükiviga,? kinnitas ta. ?Võimaluse korral võin raha valla eelarvesse tagastada.?

Lisaks korruptsioonile heidab opositsioon vallavanemale ette ametivõimu kuritarvitamist. Pennonen on volinike väitel tankinud valla raha eest diislikütust isikliku bussi kütusepaaki, kuigi vald on andnud talle kasutada ametiauto.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing