Põlema köetud majas hukkus neli kodutut

13. märts 2001, 08:30

Hooletult tulega ümber käinud kodutud süütasid Tallinnas Kadriorus pühapäeva õhtul Wiedemanni 2b asuva kahekorruselise puumaja, mille põlengus hukkus neli inimest, kirjutab Postimees.

Elu kaotanud kaks naist ja kaks meest olid Kesklinna linnaosa valitsuse andmetel kodutud, kes asustasid maja teist korrust omavoliliselt.

Tallinna tuletõrje- ja päästeameti pressiesindaja Priit Laos ütles, et põlengu põhjus on esialgu täpselt teadmata, küll aga sai see alguse lahtisest tulest maja teise korruse kõige Wiedemanni tänava poolsemast toast.

Samast toast leidsid pritsumehed ka põlemistunnustega naise surnukeha, ülejäänud kolm hukkunut heitsid hinge vingumürgituse läbi maja teistes tubades.

?Käisin veel päeval siin ja siis nad istusid siin viinauimas viiekesi toas ja kütsid ahju,? rääkis Postimehele eile põlenud majas ringi luusinud Raul ning näitas sama tuba, kust tuletõrjujate andmetel tuli alguse sai. Raul nimetas end kodutuks ja väitis tundvat hukkunuid, tema sõnul elasid need majas juba aastaid.

Peale nelja hukkunu viis kiirabi põletushaavadega haiglasse veel 48-aastase Tatjana. Laos ütles, et tõenäoliselt oli ametlikest elanikest tühjal teisel korrusel endale pinna hõivanud kodutuid veelgi, sest lisaks tulest välja toodud kahele inimesele oli neid põlengu ajal näha maja ümber ringi kõndimas.

Kesklinna vanema asetäitja Jüri Lumbi sõnul elas linnale kuuluvas majas ametlikult üksnes kaks inimest - ligi 50aastane meesterahvas ja üle 90aastane naisterahvas, mõlemad maja esimesel korrusel. Kumbagi põlengu ajal kodus polnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing