Viljandi prügiveo hind võib mitmekordistuda

13. märts 2001, 09:38

Uue jäätmekava järgi hakatakse Viljandimaa anorgaanilist prügi ladustama Järva- või Pärnumaal ja seetõttu läheb prügivedu spetsialistide sõnul vähemalt kaks korda kallimaks, kirjutab Sakala.

'Eurodirektiivide rakendudes hakkab Viljandimaa prügi jaotuma Järvamaal Väätsal asuva ja Pärnumaale Paikusele rajatava prügila vahel,' selgitas keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Ain Lillepalu. 'Kavas on rajada ka Kagu-Eesti prügila, kuid selle asukoht pole veel päris kindel.'

Kava kohaselt hakataks Põhja-Viljandimaalt jäätmeid vedama Väätsale ja Lõuna-Viljandimaalt Paikusele. 'Täpsemat jaotust ei ole veel teada,' lisas Lillepalu. Ta ei osanud öelda ka seda, millal anorgaanilisi jäätmeid Viljandimaalt mujale vedama hakatakse.

Viljandi Linnahoolduse juhataja Aivar Sülla arvates tõuseb prügiveo hind vähemalt kaks korda, ent Viljandi linnamajandusameti peaspetsialist Riho Karjus peab tõenäoliseks veel suuremat hinnatõusu.

'Esialgu töötab Viljandi prügimägi ikka edasi,' lubas linnamajandusameti peaspetsialist Riho Karjus. 'Edaspidi hakatakse prügiveofirmade toodud prügi sorteerima, töötlema ja pressima ning saadetakse see siis mõnda lõpplikku ladustamispunkti.'

Linnahoolduse juhataja Aivar Sülla loodab, et Viljandi prügimägi jätkab tegutsemist veel vähemalt viis aastat.

Riho Karjuse väitel hakatakse orgaanilist prügi ka edaspidi ladustama Viljandi prügimäel, mille ajakohastamiseks kavatsetakse Euroopa Liidu toetusfondidest taotleda kümme miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing