Raudtee erastajal polnud strateegilise investori kohustust

15. märts 2001, 08:23

Tallinna halduskohtus eile alanud RERi kaebuse sisulisel arutelul tunnistas erastamisagentuuri esindaja, et Eesti Raudtee erastamiseks pakkumisi teinud firmadel polnud kohustust esitada agentuurile strateegilise investori nimi, kirjutab Postimees.

Agentuuri esindanud advokaadi Andres Suigu sõnul ei käsitlenud nõukogu pakkumisi kaaludes strateegilise investori olemasolu eraldi tingimusena, sest seda ei olnud püstitatud eraldi nõudena, vaid ühe osana äriplaanist.

?Tegemist oli valitsuse poliitilise tahteavaldusega, mida nõukogu püüdis järgida,? lausus Suik.

Erastamiskonkursil parimaks tunnistatud Rail Estonia, kellega agentuur siiski läbirääkimised lõpetas, esindaja vandeadvokaat Toomas Luhaääre sõnul oli nende äriplaanis investoritena märgitud Rail America, CSX Europe ja World Trade, kes andsid nende arvates ka piisava tagatise.

Ka piisas Suigu sõnul nendest firmadest ning ta avaldas hoopis arvamust, et erastamisagentuuri nõukogu otsuse vaidlustanud RERil polnud strateegilist investorit, sest selleks märgitud SJ International AB-l ei olnud ettevõttes osalust. ?Nende 35 protsendi aktsiate omanikuks saamine oleks selgunud pärast Eesti Raudtee ostueelset kontrollimist,? lausus ta.

Strateegilise investori puudumist heitsid Rail Estonia vastuseisust hoolimata jätkunud kohtuistungil talle ette nii RER kui ka erastamisagentuuriga erastamiskõnelusi alustanud BRS.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing