USA suursaadik kohtus täna Savisaarega

15. märts 2001, 17:55

Ameerika Ühendriikide suursaadik Melissa Wells arutas tänasel kohtumisel Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ja abiesimeeste Peeter Kreitzbergi ning Sven Mikseriga Eesti-USA kahepoolseid suhteid ja nende perspektiive ning peatuti pikemalt kaitsepoliitikal ja NATO laienemisel.

Suursaadik Wells kinnitas Keskerakonna teatel, et USA uue administratsiooni jaoks on NATO laienemine ja Balti riikide ühinemine alliansiga oluliseks prioriteediks.

Keskerakonna esimees Savisaar märkis, et Eesti parlamendiopositsioon toetab riigi kaitsevõime tugevdamist, kuid on kriitiline riigikaitseliste eelarveeraldiste kasutamise efektiivsuse suhtes.

Keskerakonna esindajad rõhutasid, et opositsioon peab hetkel keerulisemateks Eesti ees seisvateks probleemideks elanikkonna suurt varanduslikku kihistumist, regioonide ebaühtlast arengut ja põllumajanduse taandarengut.

Suursaadik Wellsi sõnul annab Ameerika Ühendriikide sisepoliitikas hetkel enim kõneainet kavandatav maksureform, mille suhtes on ülimalt kriitilised paljud demokraatidest kongressiliikmed. Ameerika börsilangust kirjeldades kinnitas
suursaadik, et tegemist on esmajoones psühholoogilise efektiga, mis puudutab investoreid ning et majanduskriisi tundemärke esialgu ei ole, kuna töökohtade arv ja kaupade jaemüük näitavad endiselt kasvutendentsi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing