Elcoteq Tallinn kasutab Motorola välja töötatud kvaliteedisüsteemi

19. märts 2001, 15:50

Elcoteq Tallinn kasutab oma töös Motorolast alguse saanud ja General Electricu poolt edasi arendatud kvaliteedisüsteemi Six Sigma, lausus ASi Elcoteq Tallinn juhatuse esimees Ilmar Petersen täna Tartu tudengitele esinedes.

Statistilisi, kvaliteedijuhtimise ja muid meetodeid kasutava kvaliteedisüsteemi Six Sigma eesmärk on parandada tootmsiprotsessi, optimeerida kulusid ning teenida rohkem kasumit, Petersen.

'Meie eesmärk on teha asju kohe õieti,' põhjendas Petersen Six Sigma süsteemi rakendamise vajadust. 'Eriti oluline on see masstootmises, kus teatud operatsioone sooritatakse miljoneid kordi.'

Peterseni sõnul on kontrollimine ja testimine tegelikult raharaiskamine. 'Et seda siiski sageli tegema peab, näitab süsteemi ebastabiilsust,' sõnas Petersen.

Ilmar Petersen ja Elcoteq Tallinna tegevjuht Panu Kaila kohtusid täna Tartu ülikooli arendusprorektori Hele Everausiga ja pidasid üliõpilastele seminarloengu ettevõtte tootmisstrateegiast. Pärast lõunat tutvuvad Elcoteq Tallinna juhid ülikoolist võrsunud spinn-off firmadega.

Petersen ja Kaila viibivad Tartus Elcoteq Tallinna ja Tartu ülikooli koostöölepingu raames.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing