Tarbijakaitsjad puistavad turgusid Leedus võltsitud juustu leidmiseks

19. märts 2001, 08:14

Tarbijakaitseamet hakkab regulaarselt kontrollima Tallinna turgusid ja kaubanduskeskusi, et välja selgitada kohad, kus Leedus toodetud juustu müüakse Eesti juustu nime all, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esimese reidi tegid tarbijakaitseameti inspektorid kolmapäeval. ?Otsime esmajärjekorras Tallinnast, sest kuna Leedust on sisse veetud väga suur kogus, leiab sellisele kogusele tarbija vaid pealinnast,? lausus tarbijakaitseameti asedirektor Marje Kokk.

Isegi kui tarbijakaitseametil õnnestub mõnest kauplusest võltsimiskahtlusega juustu avastada, tuleb teha analüüs ja tõestada, et tegu on võltstoodanguga.

Leedus toodetud juustu on kauplustes Eesti toodangu pähe müüdud aasta algusest, enim on võltsitud juustusorte Atleet, Saare ja Pandivere.

Leedust ja Lätist toodud juust ohustab oluliselt Eesti piimatöötlejate müüginäitajaid, mis on aasta algusest saadik pidevalt langenud.

E-Piima peadirektori Jaanus Murakase sõnul on languse põhjuseks valejuustu viiendiku võrra madalam hind. ?Võltstoodangu müügi eest vastutavad hulgikaupmehed, kes ei soovi kehtivaid reegleid arvestada,? sõnas Murakas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing