Jaapan ajab taas aktsiaturud närvi

19. märts 2001, 10:36

Jaapan on taas aktsiaturud närvi ajanud nagu 1997. aastal, mil Shohei Nozava palus pisarsilmi andeks Jaapani vanima maaklerfirma Yamaichi pankroti eest, kirjutab Dagens Industri.

Wall Street kardab, et midagi sarnast on taas tulemas, ning reageerib Jaapani uudistele närvilisemalt kui Silicon Valeey kasumihoiatustele.

Risk, et 19 Jaapani panga krediidireitingut alandatakse ning kuuldused Jaapani pankade võimalikust pankrotist kukutasid läinud kolmapäeval Dow Jones?i indeksi esimest korda läinud aasta oktoobrist alla maagilise 10 000 punkti piiri.

Aktsiakursside langus ei piirdu enam IT-aktsiate ja Nasdaqiga. S P 500 indeks, kolmest suurimast kõige laiema baasiga, on märtsi tipust kukkunud 20%. Vähem tuntud Wilshire 5000 indeks, mis hõlmab peaaegu kõik noteeritud USA firmad, on kaotanud neljandiku väärtusest.

Kui aktsiakursside langus laieneb, nii USA majanduslanguse kartuses kui süvenevast rahutusest Jaapani probleemide üle, on olukord tõesti tõsine, hindab DI analüütik Göran Jonsson.

USA Massachusettsi osariigi Tehnoloogiainstituudi majandusteadlane Rudiger Dornbusch hoiatab majanduslehe Financial Times Saksa väljaandes Jaapani jeeni krahhi eest, mis võib lahti päästa uue Aasia kriisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing