Börsiülevaade: väikeinvestorid aktsiaportfelle täitmas

20. märts 2001, 14:42

Pärast paarinädalast aktsiate aeglast kuid pidevat vajumist oli täna valdavalt optimistlikult häälestatud. Seitsmest põhinimekirja aktsiast läbisid täna tõusu viis. Turul tegutsesid valdavalt väikeinvestorid, mida ilmestas enam vähem korraliku 105 tehingu juures registreeritud nadi 6,6 mln kroonine päevakäive.

Tõusu põhjuseks oli täna see, et osa aktsiahindu on kukkunud tasemeteni, mis osade investorite jaoks juba küllaltki atraktiivseks muutunud.
Kuid suure osa tõusust tuleb kirjutada ka viimase päeva küllalt tugevate välisbörside, aga eriti just tehnoloogiasektori tugevnemise arvele.

Homse börsipäeva kohta praegu midagi spekuleerida ei maksa, kuna peamise tõuke homsete börside liikumisele osas annab see, mida teeb täna õhtul intressidega USA Keskpank ja kuidas selle USA väärtpaberiturud vastu võtavad.

Päeva aktiivseim oli täna Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, vedades end 35 tehingu käigus taas tagasi 70 krooni jooneni. Päevaga edasiminek seega 1,45%.
Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis näitas tugevnemise märke juba eile lisas täna oma kontole 1,11% sulgudes 136,50 kroonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing