Seadus muudab autode kindlustuse kallimaks

20. märts 2001, 08:15

Nii tarbijakaitsjad kui ka mitmed kindlustusseltsid pole nõus kavandatavate muutustega liikluskindlustuses, mis muudavad autode kohustusliku kindlustamise kallimaks ja keerulisemaks. Riigikogu võtab uue liikluskindlustuse seaduse vastu tõenäoliselt täna, kirjutab Postimees.

Liikluskindlustuse seaduse eelnõu seletuskirjas põhjendatakse uue seaduse vajalikkust sooviga hoida või langetada liikluskindlustuse hinda ning hüvitada senisest kiiremini ja täielikumalt kannatanutele kahjud. Kindlustusseltside esindajate sõnul välistavad aga nimetatud kaks eesmärki teineteist.

Nii kallineb uue seaduse vastuvõtmisel Salva Kindlustuse arvutuste põhjal liikluskindlustus tarbijatele minimaalselt 13,3 protsendi võrra.

?Väide teenuse hinna alanemisest on põhjendamatu, sest kindlustuskaitse suurenemisega ei saa kuidagi hind madalamaks minna,» rääkis Salva Kindlustuse juhatuse esimees Tiit Pahapill. ?Kindlustuskaitse laienemine on toimunud pealegi kõige kallima kahjude liigi ehk isikukahjude puhul. Pole võimatu, et tegelik hinnatõus ulatub isegi kuni 40 protsendini.?

Liikluskindlustusfondi nõukogus tarbijaid esindava Tallinna Tarbijakaitse Ühingu liikme Georgi Ormi hinnangul on liikluskindlustuse seaduse eelnõu küllalt toores ning täis küsitavusi. Uus seadus toob näiteks kaasa kohustuse sõlmida ühe kindla kindlustusseltsiga tähtajatu kirjalik leping.

?Uus seadus kinnistab tarbija ühe kindlustusseltsi külge ka juhtudel, kui klient sooviks kindlustusandjat vahetada,? lisab Pahapill. ?See võimaldab ebaausa konkurentsi abil näiteks suurendada turuosa liikluskindlustuses isegi kuni saja protsendini. Soovitame segadust tekitavast tähtajatu kindlustuslepingu kontseptsioonist loobuda.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing