Meretehas tasub kolme kuuga kõik võlad

21. märts 2001, 11:54

Tallinna Meretehase võlausaldajate koosolek võttis 99 protsendi poolthäältega vastu otsuse tasuda kolme kuu jooksul kõik võlad.

Otsuse vastu olnud üks protsent võlausaldajaid on tehase endise juhtkonna liikmed, kelle juhtimisel need võlad omal ajal tekkisid.

Koostatud graafiku järgi maksab Meretehas 20. aprilliks maksuamaetile 5,4 miljonit krooni ja kuu aja pärast veel sama suure summa. 20. juuniks tasub tehas ka Balti Laevaremonditehasele 5,1 miljoni krooni suuruse võla. Koos menetluskuludega teeb see 24 miljonit krooni.

Tallinna Meretehase kõigi aktsiate omanik on Balti Laevaremonditehas, mis on pankrotimenetluse lõppemisest alates investeerinud tehase renoveerimisse juba üle viie miljoni krooni.

Meretehase normaalset tööd takistab pankrotihaldur Kauri Rattus, kes on endiselt seisukohal, et võlausaldajate huvides on tehase vara müümine, mitte aga tootmise arendamine. Tallinna politseiprefektuuri menetluses on kolm kriminaalasja, mis kõik puudutavad Rattuse väidetavaid kuritarvitusi meretehase pankrotihaldurina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing