Saksa kõmuleht ehmatab Miri tükkidega eurooplasi

22. märts 2001, 13:23

Euroopa Kosmoselendude Kontrollkeskuse analüütikud Darmstadtis väitsid Saksa suurimale päevalehele Bild, et väiksemad Miri tükid võivad kukkuda maismaale - ka Euroopasse veel ka laupäeval ja pühapäeval.

Tänane Bild suhtub vägagi pessimistlikult venelaste jätkuvatesse väidetesse, et kõik sujub Miri allatoomisel plaanipäraselt. Tabloidi online-väljaande kriitikat süvendas ka hommikune segadus Vene Lennujuhtimiskeskuses, kui Miri allatoomisoperatsiooni ei suudetud õigeaegselt alustada. Isegi kui Mir kukutatakse plaanipäraselt Vaiksesse Ookeani, võivad väiksemad jaama osad veel tiirlema jääda ja lähipäevadel suvalistes maailmajagudes alla sadada.

Sakslaste hirmu süvendab 3-4% suurune tõenäosus, et jaama maandamine väljub kontrolli alt. Kuigi Venemaa spetsialistid on loonud üle 50 000 arvutisimulatsiooni, pole nad täielikult kindlad, et kõik sujub. Intervjuus Bildile kinnitas ka Moskva Masinaehitusuuringute Instituudi juht Nikolai Anfimov, et 40 tonni Mirist alles jäänud osasid võivad alla kukkuda Lõuna-Ameerika kohal.

Momendil, kell 13.22 Eesti aja järgi on Mir 217 km kõrgusel Kuuba kohal ja liigub kiirusega 7,7 kilomeetrit sekundis üle Atlandi Ookeani Inglismaa ja Euroopa poole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing