Riik hakkab laenusid vähem tagasi maksma

26. märts 2001, 07:40

Valitsus kulutab välislaenude tagasimakseks keskmiselt ligi 53 miljonit krooni kuus ja lähiaastatel maksekoormus stabiliseerub või isegi väheneb, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Keskmine maksekoormus näitab juba praegu langustrendi, arvestades aga uusi plaanitavaid laene, jääb see suures joones järgnevaks kaheks aastaks samaks,' märkis riigikassa laenutalituse juhataja kohusetäitja Kaupo Rätsepp. 'Kriitilisest piirist oleme kaugel,' kinnitas ta.

Valitsuse selle aasta välislaenude tagasimaksed on 633,4 miljoni kroonini, järgnevatel aastatel on need vastavalt 552,5, 519,4 ja 372,3 miljonit krooni.

'Eesti võib aastas laene võtta eelarve mahust 15 protsendi ulatuses, seega sellel aastal umbes 4,5 miljardit krooni. Seda tingimusel, et koguvõlg ei ületaks 75 protsenti jooksva aasta eelarve mahust,' rääkis rahandusministeeriumi välisvahendite haldustalituse juhataja Indrek Mägi.

Möödunud aastal ratifitseeris riigikogu neli laenu summas 1,0452 miljardit krooni ning ühe riigigarantiiga laenu 234 miljonit krooni.

Rahandusministeeriumi andmetel on Eesti valitsussektori koguvõlg 4,3 miljardit, sellest välisvõlg 2,7 miljardit krooni. Rahandusministeerium selles ülelaenamisohtu ei näe.

Mägi sõnul suunatakse hetkel taotletavad välislaenud peamiselt veemajandusse, tervishoidu, haridusse, keskkonda ning transpordi arendamisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing