Kallas: vigu tuleb tunnistada

27. märts 2001, 16:02

Mis Teie arvate, kes peaks kandma vastutust trükivea eest ministri allkirjastatud määruses? Vastutavad nii minister kui ka ametnikud.

Kas selline asi võiks juhtuda ka rahandusministeeriumis, et tähtsas dokumendis on oluline viga ja seda ei märka keegi kümne kuu jooksul? Kas Teie usute, et vea puhul, mis võimaldas suuremahulist aktsiisipettust, oli tõesti tegu vaid näpukaga?
Ükski organisatsioon pole täielikult vigade eest kaitstud. Kui viga ikkagi juhtub, siis on tähtis seda mitte varjata ning teha kõik selleks, et probleem ei korduks.

Kui palju laekus eelmise aasta eest kütuseaktsiisi planeeritust vähem?
Vähem laekus 648 miljonit krooni.

Kuidas hindate Eesti Raudtee erastamise venimist ja selle ümber toimuvaid skandaale? Kas seeläbi antud hoop Eesti riigi mainele võib anda tagasilöögi ka meie välismajandussuhetele laiemalt?
See mõjub küll mainele halvasti. Teiselt poolt on nii suured ja keerulised erastamised loonud hulga probleeme kõikjal maailmas. Jõud mis omavahel kokku põrkuvad, on sellistel juhtudel tavaliselt väga tugevad.

Kas majandus- ning teede- ja sideministeeriumi liitmine on endiselt päevakorras?
On kindlasti päevakorras.

Kas valitsus vajab viimaste sündmuste valguses mingit remonti ja kui, siis missugust?
Seda otsustavad erakonnad ning kui on selge, et mõne ministri tegevus hakkab erakonna reitingut oluliselt alla kiskuma, siis erakond tavaliselt sellise otsuse ka langetab.

Kas võib kõne alla tulla ka koalitsioonileppe muutmine, kuna mitmed selle punktid on täitmata?
Ei, koalitsioonilepingut ei muudeta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing