Tundmatu heategija maksis suurpere üürivõla

28. märts 2001, 09:01

Türi suurim, kaheksalapseline perekond Karbus maksis oma üürivõla tundmatu heategija abiga, kirjutab SL Õhtuleht. Selleteemaline lugu ilmus esimest korda juba läinudreedeses Järva Teatajas.

Perekond Karbuse probleemidest on Järva Teataja kirjutanud pidaevalt, alates tulekahjust, kus 8-lapselise pere kodu tulekahjus hävines.

?Ta koputas õhtul meie uksele, küsis, kui suur võlg on, pani raha lauale ja lahkus,? meenutab pereema Maiu tönases SL Õhtulehes salapärast külalist.

?Meie pere tragöödia sai alguse 1999. aastal, kui kodumaja maha põles ja me ilma peavarjuta jäime,? räägib Maiu. ?Esialgu elasime oma suure perega kolm kuud naabrinaise juures, siis saime Türi linnalt sotsiaalkorteri. Praegu ruumipuudust pole. Meil on kokku neli tuba.?

?Esialgu saime oma üüride ja arvetega hakkama. Siis tekkis võlgnevus, võlg oli üle 14 000 krooni. Hakkas tulema hoiatusi ja pandi tähtaeg, et 9. märtsiks on vaja kõik võlgnevused likvideerida. Muidugi olime hirmunud ja arvasime juba, et peame oma suure perega tänavale kolima. Olukord tundus täiesti väljapääsmatu,? tunnistab pereema.

Möödunud teisipäeval kirjutati Karbuse pere murest kohalikus lehes.

?Ja sama päeva õhtul koputas keegi meie uksele,? räägib pereema. ?Poeg Vello läks avama. Kuulsin, et mingi meesterahva hääl küsib, kas ema-isa on kodus. Läksin vaatama, ehmatasin päris ära, kui võõrast tursket meest nägin. Tuli sisse, istus tugitooli. Ütles, et tema oma nime ei avalda, sel polevat tähtsust. Küsis vaid, kui suur meie üürivõlg on. Näitasin talle üüripaberit, tema võttis taskust 15 000 krooni ja pani lauale. Küsimuse peale, kuidas me talle sellise asja eest tasuda saame, ütles ta vaid, et kõige suurem tänu on see, et teil on nii palju lapsi.?

?Ta oli meile täiesti võõras inimene, ei mina ega abikaasa pole teda iial varem näinud,? on kaheksa lapse ema siiani ootamatust heategijast hämmingus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing