30. märts 2001, 00:00

Helsingi börsil noteeritud firmade väärtusest on aastaga sulanud pool ehk 1200 miljardit marka (3156 miljardit krooni), millest Soome investorite osa on umbes 400 miljardit marka (1052 miljardit kooni) ehk paari riigieelarve jagu, kirjutab Helsingin Sanomat.

Markades arvestatult on börsi langus kõigi aegade suurim, protsentuaalselt oli 1989.?1992. aasta kukkumine veelgi suurem.

Investoritest on suurim kaotaja Soome riik, kelle omal ajal 200 miljardile margale ulatunud Sonera-osalus on kahanenud veidi üle 20 miljardile margale. Teine suur kaotajate grupp on Soome ja USA pensionärid, kes on fondide kaudu Helsingi börsi suurimad investorid.

Kõige rohkem on siiski kahanenud nende erainvestorite aktsiaportfellid, kes tulid börsile IT mulli haripunktis ja investeerisid vaid tehnoloogiasektori aktsiatesse.

Üldse tuli Helsingi börsile aasta algusest 90 000 uut investorit, kelle hulgas on tõenäoliselt väga vähe neid, kelle investeeringud plussis on, kirjutab leht. ÄP Online

Jaapani taustaga rahvusvaheline investeerimispank Nomura tõstis Hansapanga aktsia aastalõpu hinnasihi varem välja käidud 186 kroonilt 200 kroonile ning soovitab Hansapanga aktsiat osta, kirjutab Nomura oma analüüsis.

Nomura rõhutas raportis, et turg kus Hansapank tegutseb (Balti turg) on kiire arenguruumi ja kasvuga. Nomura usub fifty-fifty võimalusse, et panga suuromanik võib osta väikeaktsionäride käest aktsiad välja.

Kui seda isegi ei juhtu, kuulub Hansapanga aktsia regiooni pangandussektori aktsiate tippu. Hansapanga aktsia sulgus eile 132 krooni tasemel. ÄP Online

Maailma suurim arvutivõrkude tootja Cisco Systems on peatanud teiste ettevõtete ülevõtmised niikauaks, kui tehnoloogiasektor on mõõnast üle saanud, kirjutab Financial Times.

Möödunud aastal võttis Cisco üle 23 ettevõtet, viimase neist 14. detsembril, kui osteti 155 miljoni dollari (2,6 mld kr) eest mobiilsideoperaator ExiO Communications. Hiljem pole ühtegi ülevõtmist toimunud. See on Cisco pikim ülevõtmispaus pärast 1998. aasta Aasia kriisi.

Möödunud aastal kulutas Cisco teiste ettevõtete ülevõtmisele 12,7 miljardit dollarit (216 mld kr).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:19
Otsi:

Ava täpsem otsing