Harjumaa Liinid tõstab piletihinda konkurentide tõttu

03. aprill 2001, 15:50

Harjumaa Liinid tõstis märtsi lõpus piletihinda Sausti-Kiili, Kohila-Juuru ja Viimsi suunal, aegamööda tõusevad piletihinnad ka firma ülejäänud liinidel, teatab Postimees Online, viidates ETAle. Hinnatõusu põhjuseks on samadel liinidel sõitvad konkureerivad väikebussid.

Hinnatõus tähendab Tallinnast kaugemal elavatele inimestele rohkem kui viiekroonist lisakulu iga otsa pealt.

Harjumaa Liinide juhataja Toomas Saag ütles, et valida oli kas hinnatõus või teenindamise lõpetamine.

Saagi sõnul saab Harjumaa Liinid dotatsiooni, mis eelmisel aastal andis 40 protsenti firma eelarvest. Sel aastal vähenes dotatsioon 25 protsendi võrra, mis annab kõvasti tunda, kinnitas Saag.

Homsest tõuseb piletihind Tabasalu-Keila-Nõva-Paldiski, Harju-Risti ja Turba ning Kaberneeme suunal.

6. aprillist muutuvad hinnad Kuusalu-Loksa, Kose, Jüri ja Loo suunal. Mais kerkivad ka kuupiletite hinnad. Täpsed kuupileti hinnad on praegu väljatöötamisel.

Viimane hinnatõus oli mullu 1. juulil. Siis tõusis piletihind ühe krooni võrra vaid Tallinna südalinna sõitjate jaoks.

Saag tõi üheks hinnatõusu põhjuseks väikebusse kasutavad kommertsliinid, mis sõeluvad Tallinna lähiümbruses 15-30minutiliste intervallidega. Kui meie bussidest kolmandik reisijaid ära tõmmatakse, mõjutab see oluliselt rahalist seisu, rääkis ta.

Harju maavalitsuse majandusosakonna juhataja Aare Ets nimetas alusetuteks Harjumaa Liinide juhi väiteid kommertsliinidest, mis sunnivad piletihinda tõstma ja tekitavad ebaausat konkurentsi.

«Liiniload kinnitame kehtestatud korras ja selle taotlemisel peab kirjas olema nii marsruut, sõidugraafik kui piletihinnad,» rääkis Ets. «Meie spetsialistid vaatavad taotluse läbi ja kui leiavad, et sõidugraafik kahjustab teiste sama liini teenindavate ettevõtjate huve, nõuavad selle muutmist.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing