Teenindusmajas võib mais 100 mln mahuga ehituseks minna

04. aprill 2001, 08:23

Liikluskindlustuse Fondiga sõlmitud kokkuleppe kohaselt peab Viru Väljaku Keskuse AS alustama mais aastaid Tallinna südalinnas tühjana seisnud teenindusmaja renoveerimist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lepingule alla kirjutanud keskuse juhatuse esimees Andres Liinsoo tõlgendab aga lepingus fikseeritud tähtaega kui arendusperioodi algust.

Liikluskindlustuse Fondi üldosakonna juhataja Jaak Kanter sõnas, et Viru Väljaku Keskuse ASiga sõlmiti 15aastane rendileping 1998. aastal, kuid Lembitu erastajate algatatud kohtuprotsessid teenindusmaja asjas takistasid tööde alustamist. ?Tekkis paariaastane auk ja investorid, kellega läbirääkimisi peeti, loobusid,? põhjendas Kanter renoveerimistööde viibimist.

Uue lepinguni jõuti tänavu veebruaris. Kirjas on nõue, et ettevõtte omakapital peab olema vähemalt 30 miljonit krooni, mis võimaldab investeerida pangalaenude abil teenindusmajja kuni 100 miljonit krooni. Fondi hinnangul on see kinnisvaraprojekti arendamiseks piisav.

Vahepeal on jõudnud vahetuda ka Viru Väljaku Keskuse omanikud. Aktsiaseltsi üks asutajaid, ERI Kinnisvara on firma juhatuse esimehe Hannes Pihli sõnul müünud osaluse Hansapanga asutaja Andres saamega seotud NLK Kinnisvarale. Kui Liikluskindlustuse Fondi andmeil on teiseks omanikuks Kodumajagrupi AS, siis Andres Liinsoo väitel on Kodumaja-grupp oma osaluse müünud firmale nimega Ferco.

Viru Välja Keskuse juhatuse esimehe Andres Liinsoo sõnul tegeleb ta praegu finantseerimisprobleemidega, millele lõplikku lahendust pole veel leitud. Liinsoo ütles, et teenindusmaja renoveerimiseks kulub nende kava kohaselt 105 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing