Maavanem maksis ise endale lahkumishüvitist

04. aprill 2001, 08:30

Saare maavanem Jüri Saar otsustas aasta tagasi ehk kolm kuud pärast uuesti ametisse kinnitamist maksta iseendale lahkumishüvitisena välja 112 500 krooni, kirjutab Meie Maa.

Saare maavanema Jüri Saare teine ametiaeg lõppes aasta tagasi ning seaduse järgi oli tal õigus saada lahkumiskompensatsiooni. Kuna Saar valiti maavanemaks tagasi, lubas ta kompensatsioonist loobuda, kuid lasi selle raha hiljem siiski oma kontole kanda.

Saare maavalitsuse rahandusjuht Hilja Saagpakk ütles, et maavanemale lahkumiskompensatsiooni väljamaksmise otsustas maavanem ise. ?Maavalitsuse palgafondile annab 112 500 krooni muidugi tunda, aga selline oli vabariigi valitsuse 23. novembri 1999. aasta korraldus,? selgitas Saagpakk.

Maavanem Jüri Saar lausus, et võttis kompensatsiooni vastu, kuna oli vahepeal paar kuud maavanema kohusetäitja.

?Ütlesin koalitsioonierakondadele juba siis, et kui tahate Jüri Saart uuesti maavanemaks panna ja kui te ei suuda teha seda tähtaja piires, tuleb maksta kompensatsiooni,? rääkis Saar. ?Vabariigi valitsuse korralduse alusel oli mulle ette nähtud lahkumiskompensatsioon ja ma võtsin selle vastu.?

Rahandusminister Siim Kallas nimetas eile Saarele makstud hüvitist ebaloomulikult suureks.

?Sellise hiigelhüvitise maksmine ei ole loomulik, kuna Jüri Saar on Saare maavanem ka praegu,? ütles Kallas. ?Minu hinnangul peaks Saar hüvitise tagastama.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing